Wypadek w Celbówku. Nieudana próba wyprzedzania w wykonaniu 78-latka z gm. Puck

  • 5 października, 2017
Wypadek w Celbówku. Nieudana próba wyprzedzania w wykonaniu 78-latka z gm. Puck

źródło: Puck.Naszemiasto.pl / Echo Ziemi Puckiej

Wypadek w Celbówku. W czwartek, 5.10.2017 tuż przed Puckiem ok. godz. 12:50 na wysokości firmy Dagoma zderzyły się dwie skody. 78-letni mieszkaniec gminy Puck chciał wyprzedzić pojazd, który skręcał w lewo. W wyniku zderzenia dwie kobiety zostały przetransportowane do szpitala.

Wypadek w Celbówku: dokładniej na wysokości Dagomy zderzyły się dwie skody. Mężczyzna kierujący octavią jadąc w stronę Pucka ewidentnie się spieszył. Za swoją nieuwagę może zostać słono ukarany.

– Zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów wpłynęło do dyżurnego puckiej komendy ok. godz. 12:50 – podaje sierż. szt. Łukasz Brzeziński, rzecznik prasowy KPP Puck. – Po przybyciu na wskazane miejsce patrolu drogowego udało się ustalić przyczyny stłuczki.

79-letni mieszkaniec gminy Puck był w trakcie wyprzedzania Skody Citigo. Sunął lewym pasem i nie zauważył jednak, że jadący przed nim pojazd skręcał w lewo. Mężczyzna nie zdążył wyhamować i wjechał w lewy przód białej osobówki. Samochody wylądowały na poboczu, w pobliżu torowiska, po którym kilkanaście minut później przejechał autobus szynowy.

– W wyniku zderzenia dwie kobiety zostały ranne. Jedna to kierowca, 39-letnia mieszkanka Władysławowa. Druga to 41-letnia pasażerka skody, w którą uderzył sprawca zdarzenia – relacjonuje sierż. szt. Brzeziński. – Obie panie karetką przetransportowano na badania kontrolne do Szpitala Puckiego.

Dopiero ich wyniki pozwolą stwierdzić, jak dla 78-latka zakończy się spowodowany przez niego wypadek w Celbówku. Mundurowi zbadali kierowców alkomatem. Ten pokazał trzy zera.

Do momentu zakończenia działań strażaków KP PSP Puck oraz funkcjonariuszy puckiej policji przejazd z Pucka do Żelistrzewa był lekko utrudniony.