Wypadek w Celbowie (16.06.2017). Czwórka dzieci w szpitalu. Paraliż na drogach

  • 16 czerwca, 2017
Wypadek w Celbowie (16.06.2017). Czwórka dzieci w szpitalu. Paraliż na drogach


źródło: PuckNaszemiasto.pl

Wypadek w Celbowie (czerwiec 2017). Stłuczka trzech samochodów w pobliżu przejścia dla pieszych spowodowała wielkie utrudnienia na drogach w całym powiecie puckim. Kierowca busa nie wyhamował i wjechał w tył poprzedzającego forda. Ten uderzył w toyotę, która zatrzymała się przed pasami. Sześć osób zostało przetransportowanych do szpitali.

Wypadek w Celbowie (16.06.2017) – na DW 216, na wysokości przystanku autobusowego i przejścia dla pieszych doszło do kraksy z udziałem trzech samochodów. Wszystko zaczęło się od zbyt późnego hamowania kierowcy 7-osobowego mercedesa. – Pojazd uderzył w tył poprzedzającego go forda kierowanego przez 44-latkę z Rumi. Ten uderzył w toyotę, która zatrzymała się przed przejściem dla pieszych – relacjonuje st. sierż. Łukasz Brzeziński, rzecznik prasowy KPP Puck.

46-latek, mieszkaniec gminy Puck siedzący za kółkiem busa przyznał policji, że przyczyną niewyhamowania mógł być wadliwy układ hamulcowy. W samochodzie podróżowało sześć osób, w tym czwórka dzieci w wieku od 12 lat.Wszyscy jechali na wycieczkę – prawdopodobnie rowerową.

– Czwórka dzieci została lekko ranna i przewieziona karetkami do szpitali – dodaje rzecznik KPP Puck. – Poszkodowana została też 31-letnia pasażerka mercedesa oraz kierowca forda. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Właściciel toyoty, 46-latek z Władysławowa wyszedł z kraksy bez większych problemów.

Wypadek w Celbowie totalnie sparaliżował ruch w tej części powiatu puckiego. Odcinek DW 216 przed Puckiem został wyłączony z ruchu. Strażacy z JRG Puck oraz drogówka KPP Puck wyznaczyli objazdy: przez Celbowo oraz Połczyno (DW 213). Wąskie dróżki szybko się zakorkowały i stały się zupełnie nieprzejezdne przez kolejne kilkadziesiąt minut. Na ul. Gdańskiej także doszło do kolizji dwóch aut. Problemy mogą potrwać jeszcze kilkadziesiąt minut. W rozładowaniu zatoru nie pomagała też sygnalizacja świetlna na krzyżówce przy ul. Żarnowieckiej.