Warsztaty „Pamięć ciała – pamięć rodu” w ramach projektu „Piaśnica – kultura miejsca”

  • 9 października, 2018
Warsztaty „Pamięć ciała – pamięć rodu” w ramach projektu „Piaśnica – kultura miejsca”


W gminie Krokowa – w ramach projektu „Piaśnica – kultura miejsca” – odbyły się warsztaty performance pt. „Pamięć ciała – pamięć rodu”. To już druga edycja projektu realizowanego przez Fundację Sedlaka polegającego na organizacji cyklu 44 interdyscyplinarnych zdarzeń z różnych dziedzin kultury i sztuki nawiązujących do historii Piaśnicy i Zbrodni Piaśnickiej.
Prowadzącą autorskie warsztaty performance była Justyna Jan-Krukowska – artystka wizualna i performerka, a ich uczestnikami – członkowie Koła Naukowego Zemia Rodno Kaszubsko- Pomorskiej Szkoły Wyższej w Wejherowie pod opieką dr Ewy Kownackiej.
Organizatorem projektu jest Fundacja Sedlaka, a partnerem wydarzeń na terenie Gminy Krokowa: Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej, Fundacja „Europejskie Spotkania” Kaszubskie Centrum Kultury w Krokowej – Zamek Krokowa.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, a także ze środków Województwa Pomorskiego, Powiatu Wejherowskiego, Gminy Wejherowo, Urzędu Miejskiego w Wejherowie, przy wsparciu Fundacji Energa.