Szpital Pucki. Pijana lekarka na dyżurze miała ponad 2 promile alkoholu

  • 14 grudnia, 2021
Szpital Pucki. Pijana lekarka na dyżurze miała ponad 2 promile alkoholu

Prokuratura w Pucku i Okręgowa Izba Lekarska zajmą się sprawą pijanej lekarki, która pełniła nocny i świąteczny dyżur. Szpital Pucki nie będzie kontynuował z nią współpracy.

Fot. Bałtycka TV

Do zdarzenia doszło w niedzielę, podczas dyżuru, który 49-letnia lekarka świadczyła w ramach nocnej i świątecznej opieki. Ok. godz. 16 policję w Pucku poinformowano, że kobieta prawdopodobnie jest nietrzeźwa. 

– Po otrzymaniu zgłoszenia  na miejsce został wysłany policyjny patrol – komentuje mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – Na miejscu policjanci potwierdzili informacje anonimowego rozmówcy.

Badanie 49-letniej lekarki wskazał prawie 2,5 promila alkoholu w jej organizmie. Lekarka i pielęgniarka zostały przesłuchane. Policja zabezpieczyła też dokumentację medyczną.

Teraz sprawą zajmie się Prokuratura Rejonowa w Pucku, dodatkowo prezes Szpitala Puckiego powiadomi o zajściu Okręgową Izbę Lekarską. Pierwsze konsekwencje zostaną wyciągnięte znacznie wcześniej.

Jak mówiła prezes Szpitala Puckiego Oksana Rabij-Zabłotna, lekarka nie będzie już pełnić dyżurów w ramach nocnej i świątecznej opieka zdrowotnej.

49-lekarce grozi kara do 3 lat więzienia, jeśli podczas dyżuru naraziła swoich pacjentów na utratę zdrowia lub życia.