Puck. Policja szuka bezdomnych i apeluje do mieszkańców o pomoc. Nie dajmy im zamarznąć

  • 4 grudnia, 2021
Puck. Policja szuka bezdomnych i apeluje do mieszkańców o pomoc. Nie dajmy im zamarznąć

Policjanci z powiatu puckiego apelują do mieszkańców: – nie przechodźmy obojętnie obok osób nocujących na klatkach schodowych, w opuszczonych budynkach, w okolicach śmietników, czy ogródków działkowych lub nietrzeźwych, narażonych na działanie niskiej temperatury.

fot. KPP w Pucku

Wraz z rozpoczęciem chłodów funkcjonariusze z KPP w Pucku apelują do społeczeństwa, aby nie przechodzić obojętnie obok osób, których życie i zdrowie jest zagrożone. Każda reakcja może pomóc, a nawet uratować życie.

– Puccy dzielnicowi nieustannie kontrolują miejsca, w których mogą znajdować się bezdomni. Są to między innymi ogródki działkowe, pustostany, wiaty, dworce PKS i PKP, klatki schodowe – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

W przypadku zastania osób potrzebujących takiej pomocy mundurowi informują o ogrzewalni, która z dniem 01 grudnia 2021 roku została uruchomiona na terenie powiatu puckiego: Dom Rekolekcyjno-Formacyjny pw. Św. Józefa w Swarzewie ul. Ks. Pronobisa 6a. Numer kontaktowy do opiekuna ogrzewalni tel: 722-326-690.

Na wychłodzenie organizmu mogą być również narażone osoby nietrzeźwe, które wieczory i noce spędzają na zimnie, przesiadując m.in. w parkach, skwerach, na przystankach komunikacji miejskiej. Nietrzeźwa osoba zdecydowanie szybciej traci ciepło.

– Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich, aby nie być obojętnym na krzywdę drugiego człowieka. W przypadku kiedy widzimy osobę narażoną na wychłodzenie organizmu, zgłośmy to pod numerem alarmowym 112. Każde otrzymane zgłoszenie będzie sprawdzane przez mundurowych. Czasem wystarczy wykonać jeden telefon, a możemy uratować komuś życie. Pamiętajmy o tym i nie bądźmy obojętni – mówi rzecznik policji w Pucku.