Powiat pucki. Setka mandatów od drogówki. Średnio co szósty kierowca został ukarany w 2022 roku

  • 24 stycznia, 2022
Powiat pucki. Setka mandatów od drogówki. Średnio co szósty kierowca został ukarany w 2022 roku

Blisko 600 kierowców w pierwszych tygodniach roku skontrolowali policjanci z KPP Puck. Od nowego roku mocno podskoczył taryfikator, więc i stawki za mandaty poszły w górę. Okazuje się, że mimo tego nie wszyscy chcemy zwalniać.

Fot. KPP Puck

Od stycznia 2022 wzrosły stawki mandatów karnych za niektóre wykroczenia ujęte w Prawie o ruchu drogowym. Np. za naruszenie przepisów o bezpieczeństwie pieszych kierowcy zapłacą od 1500 zł w górę. Za rozmowę przez telefon w czasie jazdy teraz pół tysiąca złotych. W górę poszły też grzywny za przekroczenie prędkości.

Dużo wyższe kary w powiecie puckim nie dla wszystkich kierowców były wystarczającym magnesem, by zdejmować nogę z gazu. W pierwszych tygodniach stycznia funkcjonariusze Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku skontrolowali 574 pojazdy.

– Nakładając  przy tym 97 mandatów karnych – informują w komendzie policji w Pucku. – 89 mandatów kierowcy otrzymali za przekroczenie prędkości w tym 76 za przekroczenie dozwolonej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych.

Mundurowi zatrzymali dwóch pijanych kierowców, 3 bez uprawnień oraz jednego, któremu cofnięto prawo jazdy. Grożą im kary więzienia do 2 lat, utrata prawa jazdy na minimum 3 lata, a także wysoka kara finansowa.

– Policjanci apelują! Bądźmy ostrożni na drodze i stosujmy się do obowiązujących przepisów – komentują w KPP Puck.