Powiat pucki. Policyjna akcja Wszystkich Świętych. Uważajmy przy cmentarzach

  • 30 października, 2022
Powiat pucki. Policyjna akcja  Wszystkich Świętych. Uważajmy przy cmentarzach

Do środy 2 listopada w powiecie puckim prowadzona będzie akcja Wszystkich Świętych. Ich celem będzie zapewnienie płynności i bezpieczeństwa w ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, drogach dojazdowych do cmentarzy i w rejonie cmentarzy.

Fot. KPP w Pucku

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pucku proszą, by w miarę możliwości na cmentarze dojechać autobusami lub pociągami. Swoje samochody parkujmy w miejscach nieutrudniających i niezagrażających bezpieczeństwu innych uczestników ruchu.

– Prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń i nakazów wydawanych przez funkcjonariuszy kierujących ruchem – apelują funkcjonariusze policji w Pucku.

Wzmożony ruch w obrębie cmentarzy może powodować przejściowe problemy z płynnym ruchem, ale też stresujące sytuacja. Dlatego policjanci proszą kierujących o wyrozumiałość i zachowanie szczególnych środków ostrożności podczas jazdy.

– Ponadto wszelkie informacje o zatorach drogowych w gm. Kosakowo prosimy zgłaszać dyżurnemu KPP Puck nr alarmowy 112 poprzez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego – informują mundurowi.

Pozostawione na czas wizyty na cmentarzu samochód trzeba zabezpieczyć przed kradzieżami i nie pozostawiać w nich żadnych cennych przedmiotów, a przede wszystkim dokumentów pojazdu.

– Mundurowi w ramach akcji ,,Świeć Przykładem’’ przypominają pieszym, że zgodnie z przepisami ustawy „Prawo o ruchu drogowym” piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu – podkreślają w KPP w Pucku.

Komentarze