Pomoc dla Milenki z Żukowa. Nauczycielka jedzie przez całą Polskę, by zebrać pieniądze

  • 4 lipca, 2017
Pomoc dla Milenki z Żukowa. Nauczycielka jedzie przez całą Polskę, by zebrać pieniądze


źródło: Echo Ziemi Puckiej

Na co dzień Wioleta Krause jest nauczycielką w jednej z żukowskich podstawówek. Gdy tylko wybrzmiał ostatni dzwonek wsiadła na rower, by kręcić kilometry dla czteroletniej dziewczynki, chorej m.in. na przepuklinę oponowo-rdzeniową. W Pomoc dla Milenki zaangażowała się bez zastanowienia. Jedzie 1400 km z Helu do Zakopanego. Wzięła ze sobą amulety i materiały promujące gminę Żukowo.

W Żukowie Milenkę Plichtę wszyscy znają. To wesoła, bardzo grzeczna dziewczynka o blond włosach, która w tym roku skończy cztery latka. Jej życie od samego początku było naznaczone cierpieniem i chorobą. Jeszcze w łonie matki lekarze byli zmuszeni przeprowadzić operację przepukliny oponowo-rdzeniowej. Z rozszczepem kręgosłupa zmaga się do dziś. Zresztą sam poród był przedwczesny – dziewczynka urodziła się na początku października, a powinna w połowie grudnia.

Do tego dochodzą schorzenia kończyn – dzisiaj czterolatka ma końsko-szpotawe stópki. To okrutna przypadłość. Specjaliści w poznańskiej klinice w ramach rehabilitacji skręcają Milence stopy, by później włożyć jej w gips. I tak kilka razy. Wszystko po to, by dziewczynka kiedyś mogła stanąć na nogi.

Więcej przeczytacie na: Puck.Naszemiasto.pl