Płonęła stadnina i mini zoo w Dębogórzu-Wybuduowaniu

  • 15 marca, 2021
Płonęła stadnina i mini zoo w Dębogórzu-Wybuduowaniu
Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku

Kolejny poważny pożar w gminie Kosakowo. Tuż przed 3.00 w nocy, w Dębogórzu-Wybudowaniu zauważono ogień w obiektach rekreacyjnych na terenie stadniny koni, mini zoo oraz w altanie ogrodowej.

Na miejsce zostały zadysponowane duże siły: 2 zastępy z JRG Rumia, 1 zastęp Ochotnicza Straż Pożarna Kosakowo, 1 zastęp z WSP Dębogórze, 2 zastępy z JRG Puck, SHD-23 z JRG 3 i zastęp GCBA 8/50 z JRG 2 z KM PSP w Gdyni

Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek ogniem objęte były już dwa budynki o powierzchni blisko 200 m2. Właściciel wyprowadził ze stajni wszystkie konie, doznając poważnych poparzeń. W obiektach nadal przebywało dużo zwierząt, między innymi: lamy, króliki, owce, świnie, gęsi i różnego rodzaju ptaki. Działania jednostek polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanemu i ograniczeniu rozprzestrzenienia się pożaru. Sprawnie prowadzone działania przez strażaków, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce oraz szybko przybywające kolejne jednostki spowodowały, że pożar strawił tylko część obiektów. Wszystkie zwierzęta udało się uratować.