W nocy, około godz. 2 nad ranem w niedzielę, 5 maja 2024 r. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pucku otrzymał telefon z informacją, że na ul. Sędzickiego w Pucku, obywatel ujął pijanego kierowcę.
– Na miejsce natychmiast został skierowany patrol z puckiej drogówki. 32-letni zgłaszający przekazał policjantom, że jadąc drogą wojewódzką z Celbowa, zauważył Skodę jadącą od lewej do prawej krawędzi. Widział, jak kierowca Skody przyspiesza nawet do prędkości 100 km/h i jedzie środkiem jezdni – wyjaśnia asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Zaniepokojony niezwłocznie powiadomił policję oraz zatrzymał kierującego uniemożliwiając mu dalszą jazdę.
32-latek z powiatu wejherowskiego zatrzymał pijanego kierowcę, wyciągnął kluczyki ze stacyjki Skody i oczekiwał z nim na przyjazd policjantów. Po przyjeździe mundurowi przebadali 36-letniego mieszkańca powiatu puckiego alkomatem, który wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.
– Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy i doprowadzili do policyjnej celi. Mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia. Zachowanie kierowcy oceni sąd – mówi asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk. – Na słowa uznania zasługuje postawa obywatela, którzy myśląc o bezpieczeństwie innych uczestników ruchu drogowego, powiadomił funkcjonariuszy o zagrożeniu na drodze.
Puccy policjanci apelują o nie wsiadanie po alkoholu za kierownicę samochodu. Kierowanie w stanie nietrzeźwości stwarza ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.
– Jeśli mamy podejrzenie kierowania pojazdem przez nietrzeźwą osobę, nie wahajmy się zadzwonić na policję. Na każde takie zgłoszenie policjanci reagują niezwłocznie – zapewnia asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk. – Jeżeli jesteś świadkiem podobnych zachowań lub masz podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy, zadzwoń pod numer 112 i powiadom o tym. Ten telefon może uratować czyjeś życie.