Koronawirusowe kontrole policji w sklepach, na dworcach i autobusach. Brak maseczki to kłopoty

  • 20 stycznia, 2022
Koronawirusowe kontrole policji w sklepach, na dworcach i autobusach. Brak maseczki to kłopoty

Prawie 300 interwencji związanych z brakiem maseczek zakrywających twarz podjęli policjanci oraz inspektorzy sanepidu w Pucku. To dane obejmujące tylko tydzień kontroli.

Fot. KPP w Pucku

Policja z Pucka przypomina o obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach, gdzie jest to wymagane przepisami. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców puccy policjanci nieprzerwanie prowadzą działania pod kątem przestrzegania wprowadzonych obostrzeń. W czym pomagają pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pucku.

Mundurowi stale kontrolują placówki handlowe, lokale oraz inne miejsca gromadzenia się osób

– Tylko w ciągu tygodnia policjanci ujawnili 285 przypadków naruszenia obowiązku zasłaniania ust i nosa – informują policjanci z Pucka. – Wyniki działań pokazują niestety, że nie wszyscy poważnie podchodzą do zagrożenia. 

Policjanci przestrzegają, że lekceważenie i świadome łamanie przepisów sanitarnych może nieść konsekwencje prawne. Funkcjonariusze interweniują podczas swoich służb, ale też na zgłaszane im sygnały.

– Każda tego typu interwencja może zakończyć się mandatem karnym, zawiadomieniem sanepidu, bądź skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie. Pamiętajmy, że pandemia nie zniknęła, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od odpowiedzialnej postawy. Dla dobra nas wszystkich funkcjonariusze zapowiadają kontynuacje działań w zakresie walki z pandemią – komentują policjanci z Pucka.