Bohaterska postawa policjantów z Kosakowa

  • 5 maja, 2021
Bohaterska postawa policjantów z Kosakowa
Źródło: FB/Gmina Kosakowo

Policjanci z Kosakowa – st. post. Monika Mularska oraz sierż. Michał Poźniaki przyjęli gratulacje i podziękowania z rąk wójta gminy Kosakowo. Oboje wykazali się odwagą i męstwem podczas pożaru domu w Mostach przy ulicy Łąkowej. Funkcjonariusz dotarli na miejsce przed strażakami i podjęli błyskawiczną interwencję, dzięki której udało się uratować 86-letniego człowieka.

Foto: KPP Puck

Starszy mężczyzna spał i nie zdawał sobie sprawy z zagrożenia. – „Wielkie gratulacje za przeprowadzoną akcję ratowania ludzkiego życia i dobytku. Cała ofiarna akcja stanowi wzór do naśladowania. Składam serdeczne podziękowania w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców gminy” – mówił podczas uroczystości wójt gminy Kosakowo, Marcin Majek.

Policjanci wraz z mężczyzną zgłaszającym zdarzenie, natychmiast zaczęli działać – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – Zgłaszający siekierą wybił okno, a następnie wyważył drzwi, które prowadziły do pokoju, w którym znajdował się śpiący 86-letni mężczyzna

Wybudzony przez mundurowych został natychmiast ewakuowany z płonącego budynku na zewnątrz – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński. – Mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia i trafił pod opiekę lekarza.

Niestety, w trakcie trwania akcji gaśniczej, w drewnianej części domu, ujawniono ciało 62-letniego mężczyzny.

– Zachowanie zimnej krwi przez policjantów oraz zgłaszającego spowodowało, że 86-letni mężczyzna nie uległ zaczadzeniu i z całej sytuacji wyszedł bez żadnych obrażeń – mówi oficer prasowy KPP w Pucku. – Gdyby nie ich sprawna i umiejętna interwencja mogłoby dojść do jeszcze większej tragedii.

Źródło: https://puck.naszemiasto.pl/pozar-w-mostach-policjanci-i-zglaszajacy-weszli-do/ar/c1-8180179 oraz Gmina Kosakowo

W sali obrad Urzędu Gminy Kosakowo wójt Marcin Majek spotkał się dziś (środa) z pełniącymi służbę ? w Komisariacie…

Opublikowany przez Gmina Kosakowo Środa, 5 maja 2021